Prodám šperk po rozchodu? (3. díl ze 6)

Díky sdílení jedeme dál...

Brzdi jo, zrovna se porozhlížíš po šperku Tvojí milované, a zároveň už to chceš prodávat? To není jak s Bitcoinem…  


Dělám si prdel, děláš jen dobře. Myslíš několik kroků dopředu, tak jak to chlapi dělají. Musíme mít všechno pod kontrolou. Mít plán! 

Chvilka s Bitcoiny…  

Když už jsme u Bitcoinů, tak třeba zlato nebo diamanty s ním mají společné jen to, že se dá s obojím virtuálně obchodovat na burze. V čem je zlato, ale i ty diamanty lepší, je to, že zaznamenávají dlouhodobý růst, kdežto Bitcoin je tady chvíli a už je za zenitem… 

The jewelry industry is widely affected by the increasingly difficult global economic status, but it is showing consistent growth regardless. 

… Něco prostě že i když jde ekonomika do háje, tak i přesto šperky na trhu rostou… 

! Ale pozor, schválně jsem před chvílí zmínil slovo „virtuální“. Virtuální obchodování… Proč?  

Je to vlastně docela jednoduché… Ty můžeš koupit nějaký prsten fyzicky, cena zlata poroste, ale přesto ho za vyšší cenu neprodáš (možná ani za pořizovací). Cenu určuje klenotník nebo kupující a vzhledem k opotřebení materiálu a snaze o nějakou marži Ti to odkoupí za menší cenu. 

Proto tedy, když už investovat do šperků, tak jen virtuálně. A ve větším. 

Vím, že je Ti tohle všechno jasné, ale normálně se tyhle otázky řeší a třeba to někomu pomůže. 

Tady není více o čem psát.  

Kdyby došlo k rozvodu, většinou si žena šperk nechá. V horším případě po Tobě šperk hodí a vykopne Tě na ulici. Až v tuhle chvíli v praxi dochází k prodeji šperku u klenotníka nebo na Let Go…  

0 komentářů