Náušnice pro mě

Díky sdílení jedeme dál...

Čtete správně. Nášnice pro mě, resp. pro Vás. Proč ne. Je mnoho mužů a žen, kteří si koupí šperk raději pro sebe, než aby čekali věky na to, až jim ho koupí někdo jiný. Jsou to lidé, kteří zlato – stříbro prostě chtějí. Je to jejich image, styl, patří to k nim. Chtějí to. Neodkládají nákup na neurčito.

V řeči wiki je to ozdoba, která se nosí v uchu. To je ale novinka. Jsou typické pro ženy, ale samozřejmě, lidé experimentují a dnes je nosí i muži. Čím víc se dostáváme na západ, tím více se inovuje. Náušnice se tam začaly píchat dívkám/ dětem ještě když byly malé. A je to možná dobře, protože ještě nejsou tak bojácné, jako v dospělějším věku. 

Nášnice symbolizují různá vyznání, ať už je to pouze kvůli image, módě, tak vzhed, tvar – zda jde o stříbrno, zlato bílé či žluté, diamanty, drahokamy…a tak dále, tak mohou symbolizovat finanční postavení, hodnost…

Jak náušnici přichytit na Vaše ouško – rozlišujeme 3 druhy připínání:

  • Visací – zúžený konec náušnice se provlékne dírou v uchu a zajistí se speciální koncovkou
  • Kruhy – zúžený konec náušnice se provlékne dírou v uchu a spojí se s druhým koncem (vznikne tedy jakýsi uzavřený kruh)
  • Klipsová – náušnice se uchycuje přicvaknutím klipsu (klipsny) na ucho (na rozdíl od jiných typů není nutné mít propíchnuté ucho)

Zlato bílé, žluté, stříbro a dětské náušničky – moje názory

Těch druhů je nespočet, ale Výše vyjmenované jsou nejtypičtější a nejhledanější.

Které nosit?

No to je otázka na Vás, zda máte rádi spíše zlato nebo stříbro. Některým zlato nedělá dobře na pokožku, některým příjde laciné, což je ale logický nesmysl. Zlato je cenné, udržuje si svou hodnotu po staletí a neshodí ho ani dnešní bitcoin…

Je-libo stříbro? Proč ne? Není tolik výrazné. Hodí se zejména pro světlušky – lidi se světlejší kůží:-)

Stříbro je klasika – neurazí, vypadá hezky, moderně… Nejste-li typickým zastáncem zlata, pak nejspíš šáhnete po stříbru.

Zapoměl bych na rozdělení zlata na bílé a žluté. To jsou věci že… 

Chcete li něco mezi, koupíte si nejspíš zlato bílé. Jde o zlato a zároveň je bílé – není tak výrazné, okázalé a „starší“ – dobře víte, že před desítkami let se nosily spíše šperky zlaté. Až dnes je moderní bílá – stříbrná – jde o dnešní nejpoužívanější materiál k výrobě svatebních prstenů, náušnic, náramků, řetízků, apod.

Máte děti a chcete, aby vypadaly dobře? Od toho jsou dětské náušničky. Ale, na malém dítěti by asi vypadaly… jak to říct „zbytečně moc noblesně“, takže u dětí a dětských náušnic bych začal až od pubertálního věku. Minimálně. Ať zase nejsou Vaše dcérky dámičky už za mlada.

0 komentářů